Yhteystietoja

3dflags_est0001-0002a-medium.gif

SUOMEN VIRO-YHDISTYSTEN LIITTO (SVYL)
Eesti Maja
Sörnäisten rantatie 22
00540 Helsinki
sähköposti
kotisivu
TUGLAS-SEURA
Eesti Maja
Sörnäisten rantatie 22
00540 Helsinki
sähköposti
kotisivu
VIRON SUOMEN-INSTITUUTTI
Eesti Maja
Sörnäisten rantatie 22
00540 Helsinki
sähköposti
kotisivu
VIRON SUURLÄHETYSTÖ Itäinen Puistotie 10,
00140 Helsinki
puh. 622 0260
faksi 622 02610
sähköposti
kotisivu
SUOMEN VIRON SUURLÄHETYSTÖ
Kohtu 4,15180 Tallinn
puh. +372 6103 200
faksi +372 6103 281
sähköposti
kotisivu
SUOMEN VIRON-INSTITUUTTI
Harju 1, EE-10146 Tallinn
puh. +372 6313 917
faksi +372 6313 952
sihteerin sähköposti
kotisivu
SUOMEN VIRON-
INSTITUUTTI Tartto
Vanemuise 19
51014 Tartu
puh. +3727 427 319
faksi +3727 427 097
kulttuurisihteerin sähköposti
SUOMEN VIRON-INSTITUUTTI Helsinki
Juha Kääriäinen
c/o Tuglas-Seura
Mariankatu 8 b C, 00170 Helsinki
puh. 68114320
sähköposti
TALLINNAN KAUPUNGIN
PALVELUTOIMISTO
Vabaduse väljak 7, EE 0001
puh. +372 6 404 117
sähköposti
kotisivu
MUITA YHTEYSTIETOJA
Viron valtio
Pro Estonia-lehti
The Baltic Guide
Visit Estonia-sivusto
Viro-Suomi Seura:
pj. Enn Anupõld
tel. +372 56917000
BALTIRAIL
pj. Väinö Castrén
+358 50 559 2556
puheenjohtajan sähköposti
kotisivut
LAIVAYHTIÖIDEN KOTISIVUJA
Eckerö Line
Linda Line
Nordic Jet Line
Tallink Silja
Helsinki-Tallinna seuran puheenjohtaja Seppo Kannelsuo tai hallituksen jäsen Reijo Korhonen järjestävät tarvittaessa, mahdollisuuksien mukaan ammatillisia ym. kontakteja Viroon.

HELSINKI-TALLINNA SEURAN YHTEYSTIEDOT

HALLITUKSEN JÄSEN YHTEYSTIEDOT VASTUUALUEET
Kanelsuo Seppo
puheenjohtaja
Gsm 0500-502755
seppo.kannelsuo@hel.fi
  • seuran edustus
  • suhteet Helsingin kaupunkiin
  • vuosikokoukset
  • Taiteiden yö
  • suhteet Tallinnan kaupunkiin
  • Viron kummitoiminta
Angerma-Karila Silja Gsm 0400-542429
silja.angerma-karila@pp.inet.fi
  • Laskiastapahtuma
Castren Väinö Gsm 050-5592556
vaino.castren@luukku.com
Hartikainen Kari Gsm 050-541 8616
kari.hartikainen@luukku.com
  • Viron pyöräretket
Helin Jouko Puh. 09-698 1642
  • Furuvikin tapahtumat
Ikonen Matti Gsm 050-596 4737
matti.ikonen@elisanet.fi
  • Furuvikin hoitokunta
  • Furuvikin talkoot
Kaasalainen Reino Gsm 040-502 5151
reino.kaasalainen@elisanet.fi
  • Viron matkat
  • lasten leirit
Korhonen Reijo Gsm 0400-400602
reijokor@gmail.com
  • Viron ammatilliset kontaktit
Muurinen Juha K Gsm 050 5316 902
juha_muurinen@hotmail.com
  • Viron pyöräretket
Rautio Outi Gsm 0503464953
outi.rautio@thl.fi
  • Laskiastapahtuma
Sääskilahti Martti Gsm 0400 405 569
martti.saaskilahti@pp.inet.fi
  • talviuinti
Wellinger Aini Puh. 09-6984128,
aini.wellinger@kolumbus.fi
  • Laskiaistapahtuma
Ylä-Kauttu Antero Gsm. 050-591 6640
antero.yk@gmail.com
  • talous
  • jäsenasiat
  • kotisivut

YHTEYDET TALLINNAN KAUPUNGIN ORGANISAATIOON

HETAS auttaa jäseniään yhteyksien luomisessa Tallinnan kaupunkiin ja siellä toimiviin yrityksiin ja yhteisöihin. Opastusta voi kysellä esimerkiksi seuran hallituksen jäseniltä.

Tallinnassa yhteyshenkilönä toimivat muun muassa seuraavat Tallinn-Helsingi Sõprusklubin aktitivistit:

Ruth Laos ruth.laos@tootukassa.ee, puh +372 50 62076 – PUHEENJOHTAJA
Inga Kurismann
Tauno Metsaviir tauno.metsaviir@tallinnlv.ee, puh +372 50 14 197
Andres Monvelt monvelt@starman.ee, puh +372 50 69 942
Martin Köiv
Egon Siimson puh +372 50 83 513

Muita aktiiveja:

Ülle Lõhmus, ylle.lohmus@tallinnlv.ee, puh +372 50 64 577

dscf7332-ylle-ystavineen.jpg
Ulle keskellä

dscf0400-egon-siimson.jpg
Egon Siimson

%d bloggers like this: